Özgecan’ın katilinin eşi: Sürekli şiddet uyguluyordu

0

Özgecan Aslan’a tecavüz etmeye çalışan, genç üniversite öğrencisi direnince de onu vahşice öldüren Suphi Altındöken’in eşi Neslihan Altındöken, kocasının sürekli şiddet uyguladığını anlattı.

DHA’ya konuşan Altındöken, yaşadığı şiddet yüzünden birkaç ay önce boşanma davası açtığını söyleyerek, “Ancak, beni ve oğlumu ölümle tehdit ettiği için davayı geri çektim” dedi.

Özgecan’ın katledilmesi ile ilgili çok üzgün olduğunu belirten Altındöken, kocasının cinayetin gerçekleştiği gece eve çok telaşlı geldiğini ifade ederek, o geceyi şu sözlerle anlattı: “Eve girer girmez lavaboya giderek elini yüzünü yıkadı. Yüzünde tırnak izleri ve sıyrıklar vardı. Ne olduğunu sorduğumda, kavga ettiğini söyleyip geçiştirdi. Kıyafetini değiştirip hemen evden çıktı. Yakalandığı gece jandarma ekibi gelerek beni de ifadeye götürdü. Allah onun belasını versin, onun en ağır cezaya çarptırılmasını istiyorum. Ona kesinlikle üzülmüyorum, çünkü hem Özgecan’ın hayatını, hem de bizim hayatımızı bitirdi.”

Tutuklu yargılanmak üzere cezaevine gönderilen kocasının en ağır cezaya çarptırılmasını istediğini söyleyen Altındöken, Asıl üzüldüğüm, Özgecan’ın ailesi, onların acılarını paylaşıyorum” dedi.

Altındöken, cinayetin ülkenin dört bir yanında büyük protestolara yol açması üzerine üç yaşındaki oğluyla yakınlarının yanına taşındığını da sözlerine ekledi.

Özgecan’ın cinayeti sonrası sivil toplum kuruluşları ve yurttaşlar hükümete yıllarca kadına yönelik şiddet olaylarına kulak tıkadığı için büyük tepki gösterdi.

BirGün

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here