Stephen Hawking Twitter’da TT olunca hayranları şoka uğradı

0
kızların gönüllerine su serpti.

Ünlü fizikçi Stephen Hawking sosyal paylaşım sitesi Twitter’da TT olunca hayranlarının ödü koptu. İlk bakışta Hawking’in öldüğünü düşünen hayranlar detaylara bakınca rahat bir nefes aldı.

Twitter’da TT listesine giren Stephen Hawking, hayranlarının ödünü kopardı. Oysa Hawking’in dünya genelinde TT listesine girmesinin nedeni, 3 boyutlu bir hologram aracılığıyla katıldığı bir etkinlikti.

 

KALBİ KIRIK KIZLARIN GÖNÜLLERİNE SU SERPTİ

Ünlü fizikçi Stephen Hawking, 3 boyutlu hologram aracılığıyla katıldığı bir etkinlikte, One Direction (1D) grubunun dağılacağı korkusuyla yaşayan kızların gönüllerine su serpti. Sputnik’te yer alankızların gönüllerine su serpti. habere göre, ALS hastası olan Stephen Hawking, ilk kez 3 boyutlu teknolojiye (3D) başvurdu ve Avustralya’daki Sydney Opera Evi’nde düzenlenen bir etkinliğe katıldı. İngiltere’deki Cambridge Üniversitesi’ndeki ofisinden gerçek zamanlı olarak dinleyicileriyle buluşan ve hastalığından evrenin gizemlerine kadar çeşitli konularda konuşan Hawking, One Direction’ın sevilen üyesi Zayn Malik’in gruptan ayrılması konusunda ise ‘hâlâ bir umut olabileceğini’ savundu.

‘1D’NİN PARÇALANMASININ KOZMOLOJİK ETKİSİ’
Hawking’e konuşmasının ardından şöyle bir soru geldi: “Zayn’ın One Direction’ı bırakması ve dünya genelindeki milyonlarca genç kızın kalbini kırmasının kozmolojik etkileri nelerdir?”

PARALEL EVRENDE HER ŞEY MÜMKÜN
Ünlü fizikçinin bu ilginç soruya verdiği cevap ise yine dahiceydi: “Sonunda ‘önem arz eden’ bir soru geldi. Kalbi kırık kızlara tavsiyem şudur: Kuramsal fizik çalışmalarını yakından takip etsinler. Çünkü bir gün birden fazla evren olduğuna dair bir kanıt yakalayabiliriz. Böylece kendi yaşadığımız evrenin dışında başka bir evren olduğu ihtimali imkânsızlıktan çıkar. Ve o başka evrende Zayn hala One Direction üyesi olabilir.”
ZAYN MALİK’LE BU DÜNYADA OLMAZSA BAŞKA DÜNYADA…
‘Bilimsel açıklamasını’ bir adım ileriye götüren Hawking, kızlara kalplerinden geçenin o kadar da imkansız olmadığının sinyalini verdi: “Zayn yüzünden kalbi kırılan bu kızlardan biri paralel evrende Zayn’la evli ve mutlu olduğunu da hayal edebilir.”

İşte Twitter’da TT’yi görenlerin ilk tepkileri:

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here