Özgecen Yasası için HDP söz verdi, sıra diğer partilerde

0
özgecan yasası, özgecan yasası hdp, hdp, imza kampanyası, figen yükseldağ, özgecan aslan,

Mersin’de tecavüze uğradıktan sonra arkasında kanıt bırakmamak için yakılan Üniversite Öğrencisi Özgecan Aslan için başlatılan imza kampanyasının başarıya ulaşması için yasal bir zeminin ulaşması gerekiyor.

özgecan aslan yasası

Kampanyayı başlatan Gözde Salur öncülüğünde Özgecan Yasası olarak adlandırılan kadınlara yönelik şiddeti azaltmayı amaçlayan yasa için 4 büyük siyasi partiden söz isteniyor. Siyasi partilerden ilk söz HDP Eş Genel Başkanı Figen Yükseldağ‘dan geldi. Yükseldağ Twitter hesabından duyurduğu mesajında, “, yasalar kadını korusun! Kampanyayı hemen imzaladım. Dilerim diğer parti liderleri de gecikmez. Sözümüz kadın yaşamı için!” ifadelerine yer verdi.

figen yükseldağ özgecan yasası

 

İmza kampanyasını başlatan Gözde Salur ise kampanyaya destek verenlere “Hepimize müjde! Kampanyamız ve baskımız nihayet ilk meyvesini verdi. Seslendiğimiz partilerden birisi olan HDP, ‘Özgecan Yasası’ için söz verdi. Figen Yüksekdağ ve Selahattin Demirtaş’ı tebrik ediyor, kendilerine teşekkür ediyorum. ” sözleriyle duyurdu.

Salur’un mesajı şöyle:

Şimdi AK PARTİ, CHP ve MHP liderlerinden de aynı sözü alma zamanı.

Lütfen geriye kalan 3 parti liderine hitaben hazırladığımız görsel ve mesajı sosyal medyada paylaş:

Haydi Ahmet Davutoğlu, haydi Devlet Bahçeli, haydi Kemal Kılıçdaroğlu, siz de ‘Özgecan Yasası’ için söz verin.

Biz, bunun partiler üstü bir durum olduğunu biliyoruz ama bunu bir parti çekişmesine götürmek isteyenler olabilir. Özellikle sosyal medyada, kimsenin odağımızı kaydırmasına izin vermeyelim. Hep hatırlatalım: Bu partiler üstü bir durum. Biz parti kayırmayacağız ama söz verenleri tebrik edeceğiz ve diğer partilere örnek göstereceğiz.

Birkaç gün önce, CHP İzmir milletvekili ve yeni dönem milletvekili adayı Dr. Aytun Çıray da, yeni dönemde bu işin takipçisi olacağına söz verdi ve bu konuda bir video yayınladı. Bu adım, Kemal Kılıçdaroğlu’ndan tüm CHP adına bir söz gelecek anlamına mı geliyor, bekleyip göreceğiz. Aytun Bey’e ve değerli eşine çok teşekkür ediyorum.

Sıkılmadan, yorulmadan baskıya devam et, isteğimizi aşağıdaki linklere tıklayarak diğer liderlerle paylaş. Bu ‘an’ bizim ve bir şeyler değişecekse şimdi değişecek.

HDP’ye tekrar teşekkür ediyoruz ve aynı sözü CHP, MHP ve AK PARTİ liderlerinden de bekliyoruz.

Kampanyayı imzalamak için:

#ÖzgecanYasası çıksın, yasalar kadınları korusun!

Mert Fırat’ın kampanya için çektiği videoyu izlemek için:

Mert Fırat “Çok mağdurum hakim bey”

Özgecan Aslan ile ilgili diğer haberler için:

Özgecan Aslan haberleri

hdp özgecan yasası

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here